- Argónová náplň

<< predchádzajúcenasledujúce >>

INOVÁCIE V KONŠTRUKCII DALEKOHLADOV

OCHRANA PRED KORÓZIOU A OPOTREBOVANÍM VDAKA SUPERPLYNU

Hoci ďalekohlad pozná ludstvo už viac ako štyri storocia, fakt, že zmena
teplého a chladného pocasia spôsobuje zmenu vlhkosti vo vnútri
konštrukcie a šošoviek objavili vedci len nedávno. Kolísanie možno redukovat výrobou ďalekohladov v špeciálnych klimatických miestnostiach, v ktorých sa nenachádzajú žiadne čiastočky prachu. Na zníženie vlhkosti používajú niektorí výrobcovia čistý dusík. Oddelenie výskumu a vývoja značky MINOX neustále vylepšuje technológiu výplne tak, aby zaručla dlhotrvajúcu odonosť voči zahmlievaniu a zabránila vnútornej korózii. Všetky nové modely MINOX sú plnené superplynom - argónom, ktorý na rozdiel od dusíka nevyvoláva žiadnu chemickú reakciu.

Argón (Ar) je bezfarebný plyn bez zápachu tažší ako vzduch. Ako ostatné super plyny aj argón je v atmosfére takmer inertný. Vďaka jedinečným vlastnostiam je argón vzácnym prvkom. Liter vzduchu obsahuje len 9,3 ml argónu (0,93% objemu).

Túto jedinečnú vlastnost využívajú už roky výrobcovia priemyselných a spotrebitelských žiaroviek a neónových lámp, pretože prímes argónu do plniaceho plynu umožnuje použitie produktov vo vyšších teplotácha zároven zvyšuje efektivitu. Dalšou výhodou argónu v porovnaní s dusíkom je nulová absorbcia molekúl vody. Optické a mechanické časti sú tak chránené pred hmlou, koróziou a opotrebovaním ovela dlhšie ako kedykolvek predtým. Pozitívnou vlastnosťou argónu je tiež je nižší stupeň difúzie, ktorý vyplýva z faktu, že jeho atómy sú väcšie ako molekuly dusíka (71 pm oproti 174 pm). Táto vlastnosť spolu s kompaktným hliníkovým telom ďalekohladov MINOX, namiesto bežne používaného pórového plastového tela niektorých výrobcov, zaručuje, že argón s väcšími molekulami ostáva vnútri ďalekohladu ovela dlhšie ako dusík.

Aj renomovaný výrobca leteckých hodiniek, firma Sinn, vie, že materiál a výpln majú rozhodujúci vplyv na kvalitu, funkčnosť a použitie výrobkov. Argónovú výpln používa táto značka pri výrobe stopiek.
Značka MINOX prináša ďalekohlady s výplňou týmto superplynom po prvýkrát, čo potvrdzuje jej neustálu snahu poskytnút konečnému spotrebitelovi len výrobky najvyššej kvality.

Odstránením vzduchu z ďalekohladu sa vytvorí vákuum, ktoré možno vyplniť argónovým plynom.


Prihlásenie

Odkazy

Huntung Land poľovnícky internetový obchod

www.nalovy.sk

© 2009-2012 Rapier s.r.o.   |  Značky   |  Test MTM   |  Testy Minox HG   |  Testy Minox HG foto   |  Testy Minox HG Myslivost   |  Testy Minox Myslivost