- HG 8 x 43 BR, 10 x 43 BR, 8 x 33

<< predchádzajúcenasledujúce >>

Nemeckí špecialisti v oblasti optiky vyvinuli novú generáciu ďalekohľadov pre najnáročnejších zákazníkov

Snahou MINOXU bolo priniesť čo najvýkonnejšie ďalekohľady. Z tejto snahy sa zrodila séria ďalekohľadov HG. Nemeckým odborníkom z Wetzlaru sa podarilo vyvinúť športovú optiku najvyššej triedy, ktorá poskytuje dokonalý výkon. Ten zaručuje značkové optické sklo od odborníkov v tejto oblasti – SCHOTT AG ako aj nový optický systém, ktorý zvyšuje kvalitu prenosu svetla, jasu a kontrastu. Okrem toho sú ďalekohľady zo série HG veľmi ľahké, majú hladké telo s magnéziovým povrchom a ergonomický dizajn. Používateľovi sa tak dostáva nový pohľad.
Inovatívnym prvkom nie je iba optika, ale aj QSF, ktorý poskytuje používateľovi údaj o vzdialenosti na ohniskovom koliesku. Očakávame, že vďaka týmto prevratným vlastnostiam sa rada HG od MINOXU stane klasikou medzi ďalekohľadmi.


Dôležitým ukazovateľom kvality ďalekohľadu je prenos svetla. Odborníci z MINOXU vyvinuli sklenený povrch z 21vrstiev, ktoré využívajú rôzne vlnové dĺžky viditeľného svetla. Tento systém zvyšuje prenos svetla až na neuveriteľných 92%, a okrem toho zlepšuje jas, kontrast, detail a farebnosť zobrazenia.
Ďalšou výhodou tohoto ďalekohľadu je úplne nový optický systém vyvinutý odborníkmi z MINOXU. Vďaka nemu sa povrch neleskne a neodráža, čo ešte zlepšuje kontrast. Štyri modely: 8.5x43, 10x43, 8.5x52 a 10x52 majú sférické šošovky, a teda ešte lepší kontrast, ostrosť obrazu od stredu smerom ku kraju. Argónová výplň dodáva ďalekohľadu trvácnosť, ochranu proti korózii a zahmlievaniu.
Novinkou je aj odrážanie hranolov vďaka technológii MinoBright. Postriebrený povrch zaručuje až 99,8% zlepšenie odrazu svetla na povrchu. Na vysokooptické sklo poskytuje záruku „Made in Germany“ spoločnosť SCHOTT AG z Mainzu, súčasť Carl-Zeiss-Stiftung, ktorú založil Ernst Abbé. Experti z MINOXU využili najnovšie technológie od týchto nemeckých priekopníkov v oblasti optiky. Všetky tieto špecifické vlastnosti robia z výrobkov MINOX top triedu.

Vylepšené uchopenie zabezpečuje systém Quick-Close-Focus (QCF), ktorý vyvinul a patentoval MINOX. Jednoduchým otočením zaostrovacieho kolieska si používateľ nastaví dokonale ostrý obraz, a to z najkratšej zaostrovacej vzdialenosti až po nekonečno. Jediným potočením kolieska získate rýchle priblíženie a presnejšie zaostrenie na väčšie vzdialenosti. Táto vlastnosť robí z ďalekohľadov rady HG aj spoľahlivé diaľkomery.  
Ďalekohľady z rady HG od MINOXU majú množstvo vlastností, napriek tomu patria k najľahším ďalekohľadom na trhu - vážia len neuveriteľných 650 gramov. Hladké pogumované telo bolo navrhnuté tak, aby bola ruka pri jeho uchopení v prirodzenej polohe. Nízka hmotnosť ďalekohľadu je spôsobená materiálom. Ďalekohľad je vyrobený zo zliatiny magnézia, ktorá sa používa pri výrobe v leteckom priemysle. Magnézium je prevratným materiálom, pretože má nižšiu hustotu ako hliník, je trvácny a zároveň pevný. Okulár s otočnými prizmovými rámami a 4 pozíciami, ktorý umožňuje individuálne nastavenie očného reliéfu. Dizajn veľkého kovového kolieska je atraktívny a zároveň funkčný. S nastavením dioptrií výstupkom s drážkou poskytuje aj veľmi dobré uchytenie.
Ďalekohľady zo série HG dodávame s exkluzívnym puzdrom a neoprénovým pruhom.Ďalekohľady MINOX sa vďaka dokonalej optike a prirodzeným farbám predmetov v zobrazení radia medzi najvýkonnejšie ďalekohľady na svete. Odborníci z MINOXU vďaka najnovším technológiám ešte rozšírili pri tomto modely zorné pole, a to až o 15%. Tieto ďalekohľady boli vyrobené v materskom výrobnom závode vo Wetzlari, čo zaručuje dokonalý optický výkon.

Značka "Made in Germany" v MINOXE znamená kvalitu, presnosť a spoľahlivosť, ktoré sú našou filozofiou. Tieto vlastnosti dosahujeme najvyššou starostlivosťou a presnosťou nielen pri vývoji, ale aj pri samotnej výrobe. Všetky naše výrobky spĺňajú tie najnáročnejšie požiadavky.
Nové ďalekohľady z rady APO-HG podávajú najvyšší výkon v akejkoľvek situácii – majú 21 vrstiev M* vrstevenia šošoviek a nelesknúce sa vrstvenie Minobright fázovej korekcie hranola. Quick-Close-Focus (QCF) vyvinutý spoločnosťou MINOX uľahšuje pohodlné uchopenie ďalekohľadu.  Jednoduchým otočením zaostrovacieho kolieska si používateľ nastaví dokonale ostrý obraz, a to z najkratšej zaostrovacej vzdialenosti až po nekonečno. Nenáročné je aj prepínanie medzi pozorovaním blízkych a vzdialených objektov.


Technické údaje

MODEL HG 8x43 BR HG 10x43 BR HG 8x33 BR
*Zväčšenie 8x 10x 8x
*Priemer predných šošoviček[mm] 43 43 33
*Výstupná pupila [mm] 5,33 4,3 4,06
*Zorné pole 7.2° / 115,5/915 6.5° / 104 m/915m 8,1° / 104m/915m
*Očný reliéf [mm] 19,3 16,5 16,5
*Minimálna vzdialenosť [m] 5,6 2,5 1,5
*Dioptrická korekcia ± 2 dpt ± 2 dpt ± 2 dpt
*Geometrické číslo stmievania 18.5 20.7 16.2
*Prevádzková teplota [°C] -10 až +50 -10 až +50 -10 až +50
*Vodeodolnosť áno, do 5 m áno, do 5 m
áno, do 5 m
*Výška  x šírka x hĺbka[mm] 153 x 130 x 53 152 x 131 x 53 134 x 131 x 51
*Váha [g] 650 650 612
*Objednávacie číslo 62189 62190 62118

 

Prihlásenie

Odkazy

Huntung Land poľovnícky internetový obchod

www.nalovy.sk

© 2009-2012 Rapier s.r.o.   |  Značky   |  Test MTM   |  Testy Minox HG   |  Testy Minox HG foto   |  Testy Minox HG Myslivost   |  Testy Minox Myslivost