- HG 8 x56 BR

<< predchádzajúcenasledujúce >>

Skvelý výkon v šere, najlepšia technológia a sofistikovaný dizajn. Nový MINOX HG 8x56 má to, čo chýbalo predchádzajúcim sériám vysokokvalitných ďalekohľadov.

HG 8x56 so zvýšenou schopnosťou zachytávania svetla je ideálnym spoločníkom na pozorovanie či na lov v šere, alebo pri mesačnom svetle. Vďaka špeciálnemu optickému sklu od nemeckých odborníkov v tejto oblasti SCHOTT AG poskytuje nový optický systém veľmi vysokú úroveň prenosu svetla, ktorá sa spája so skvelými hodnoteniami jasu a kontrastu.

Okrem novej optiky, bol MINOX prvou značkou, ktorá uviedla inovatívny systém Quick-Close-Focusing (QCF), ktorý umožňuje presné načítanie vzdialenosti na ohniskovom koliesku - vlastnosť, ktorú používatelia už dlho čakali.

Vďaka týmto skvelým prvkom a vysokej kvalite sa novinka MINOX HG pravdepodobne stane klasikou. Dôležitým ukazovateľom kvality ďalekohľadu je prenos svetla. Odborníci z MINOXU vyvinuli 21 vrstiev sklených povrchov, ktoré využívajú rôzne vlnové dĺžky viditeľného svetla. Tento systém zvyšuje prenos svetla až na neuveriteľných 92% a okrem toho zlepšuje jas, kontrast, detail a farebnosť zobrazenia.

Ďalšou výhodou tohoto ďalekohľadu je úplne nový optický systém vyvinutý odborníkmi z MINOXU. Vďaka nemu sa povrch neleskne a neodráža, čo ešte zlepšuje kontrast. Vrstvením MINOTEC možno čiastočky špiny či prachu jednoducho zotrieť z povrchu šošovky. Rovnako jednoducho odstránite kvapky vody pri pozorovaní v prírode. Argónová výplň dodáva ďalekohľadu stálu ochranu proti korózii a zahmlievaniu.
Novinkou je aj odrážanie hranolov vďaka technológii MinoBright. Ďalšou vylepšenou vlastnosťou ďalekohľadov HG je postriebrený povrch, ktorý zaručuje až 99,8% zlepšenie výkonu odrazu svetla na zrkadle. Na inováciu výrobkov použili experti z MINOXU najnovšie technológie.

Vylepšené uchopenie zabezpečuje systém Quick-Close-Focus (QCF), ktorý vyvinul a patentoval MINOX. Jednoduchým otočením zaostrovacieho kolieska si používateľ nastaví dokonale ostrý obraz, a to z najkratšej zaostrovacej vzdialenosti až po nekonečno. Jediným pootočením kolieska sa Vám dostane rýchle priblíženie a presnejšie zaostrenie na väčšie vzdialenosti. S pomocou mierky zaostrovacieho kolieska je vzdialenosť pozorovaného objektu ukázaná používateľovi. Táto vlastnosť robí z ďalekohľadov rady HG aj spoľahlivé diaľkomery.

Otočné prizmové rámy pre tých, ktorí nosia okuliare nájdete na všetkých ďalekohľadoch MINOX. Majú štyri rôzne nastavenia. Nový MINOX HG dodávame s exkluzívnym puzdrom a neoprénovým popruhom.

Ďalekohľady MINOX sa vďaka dokonalej optike a prirodzeným farbám predmetov v zobrazení radia medzi najvýkonnejšie ďalekohľady na svete. Odborníci z MINOXU vďaka najnovším technológiám ešte rozšírili pri tomto modely zorné pole, a to až o 15%. Tieto ďalekohľady boli vyrobené v materskom výrobnom závode vo Wetzlari, čo zaručuje dokonalý optický výkon.

Značka "Made in Germany" v MINOXE znamená kvalitu, presnosť a spoľahlivosť, ktoré sú našou filozofiou. Tieto vlastnosti dosahujeme najvyššou starostlivosťou a presnosťou nielen pri vývoji, ale aj pri samotnej výrobe. Všetky naše výrobky spĺňajú tie najnáročnejšie požiadavky.

Technické údaje

MODEL HG 8x56 BR
*Zväčšenie 8x
*Priemer predných šošoviek [mm]   56
*Výstupná pupila [mm] 7,11
*Zorné pole 6.2° / 99m/915m
*Očný reliéf [mm] 20,8
*Minimálna vzdialenosť [m] 6
*Dioptrická korekcia ± 2 dpt
*Geometrické číslo stmievania 21.2
*Prevádzková teplota [°C] -10 až +50
*Vodeodolnosť áno, do 5m
*Výška x šírka x hĺbka [mm] 197 x 145 x 65
*Hmotnosť [g] 1077
*Objednávacie číslo 62178


 

Prihlásenie

Odkazy

Huntung Land poľovnícky internetový obchod

www.nalovy.sk

© 2009-2012 Rapier s.r.o.   |  Značky   |  Test MTM   |  Testy Minox HG   |  Testy Minox HG foto   |  Testy Minox HG Myslivost   |  Testy Minox Myslivost