- Referencie

<< predchádzajúcenasledujúce >>

Robin Taylor (Južná Afrika) Tvorca filmov o divokej prírode, spisovateľ a fotograf, ktorý sa špecializuje na Afriku. www.africanfilmworks.com

Vo svojej kariére som už točil a fotografoval divočinu vo väčšine afrických klasických miest, od Masai Mora, Serengeti a Selous po Okavango, Etosha, Kruger a všetky miesta medzi nimi. Z toho vyplýva, že moje prístroje musia byť kvalitné a spoľahlivé.
Točenie a fotografovanie divokých zvierat je jedna vec, ich objavenie ďalšia, nemenej dôležitá, keďže nás Afrika žiaľbohu nie vždy obdarí jasnými slnečnými dňami pre prácu. Z tohto dôvodu je kvalitný ďalekohľad viac než potrebným prístrojom. Môj 10x42 Minox asph sa osvedčil ako neoceniteľný,  jeho schopnosť prenosu je skutočne výnimočná a má vynikajúce vyváženie.  Zdá sa mi, že Minox posunul technológiu ďalekohľadov o krok vpred.
Yvonne a Bernie Katchor (Australia) Dobrodružní cestovatelia, milovníci vtáctva a spisovatelia
www.berniekatchor.com
Počas našich bádaní a pozorovaní vtákov v krajinách tretieho sveta máme obaja naše Minox 10x42 neustále pri sebe. Predstavte si naše zdesenie, keď nám jeden z nich padol do prameňa horúceho blata vo Venezuele. Vyslobodili sme ho po piatich hodinách a umyli v ľadovom potoku, náš ďalekohľad ostal tak kvalitný ako bol aj predtým, dokonca aj po 5 rokoch ešte stále je, hoci nám spadol ešte veľakrát potom. Robustnosť ďalekohľadu je pre dvoch starcov jednou z kľúčových počas toho, ako lezú za novým dobrodružstvom. Skombinujte túto vlastnosť s úžasným prenosom svetla, ktorý je nevyhnutný v šere džungle a neexistuje nič viac, čo by sme si mohli želať od ďalekohľadu. Gratulujeme Minoxu.
Anthony Lau (Malajzia) Prírodovedec
Som prírodovec so špeciálnym záujmom pre správanie zvierat, lovec a pozorovateľ vtákov. Kvalitný a spoľahlivý ďalekohľad je pre mňa nevyhnutnou pomôckou. Pri pozorovaní vtáctva najprv priložím oči k MINOX ďalekohľadu.  Zaujal ma jeho hladký a elegantný dizajn a tak som sa rozhodol si jeden vziať -  BD 10x42 BR a vyskúšať si ho. Mal som pocit, že mi úplne sadol do ruky. Vyváženie bolo výborné. Okamžite som bol očarený jasnosťou šošoviek, ktorá ide od okraja k okraju. Jeho výnimočne ostré prevedenie detailov bolo tiež výnimočné. Ďalekohľad MINOX sa stal mojím verným spoločníkom počas nespočetného množstva výletov do lesa  a mora. Minox Športová optika je naozaj vyrobená tak, aby bola spoľahlivá aj pri namáhavom používaní. Jej najlepšou črtou je, že dostanete všetko, čo očakávate od vrcholovej optiky a za dostupne primeranú cenu.
Jay Gates (USA) Spisovateľ, učiteľ, poľovnícka celebrita známa ako „lovec jeleňov“
Vo svojej vyše 30-ročnej poľovníckej praxi som používal množstvo ďalekohľadov. Kvalitná optika nie je pre mňa možnosťou, ale povinnosťou! Ďalekohľady MINOX ponúkajú vysokú výkonnosť a spoľahlivú službu za primeranú  cenu, ... a preto ich používam a odporúčam.
Werner Henkel (Nemecko) Fotograf divočiny
Pri poľovaní už nejakú dobu používam MINOX 10x52, pretože je veľmi kompaktným ďalekohľadom s dobrou svetelnosťou a šero faktorom. Okrem toho je aj veľmi robustný a vodotesný. Moja optika dokonca prežila pád z posedu, ktorý je tri metre vysoký a to bez poškodenia.
Ested  by  profesionals Artur Amman (Nemecko) Gamekeeper (majiteľ poľovného revíru)
Ako profesionálny poľovník a skaut sa často dostávam do situácie, kedy musím reagovať rýchlo a spoľahlivo. Vďaka výklenku na vaše palce a nízkej váhe, ďalekohľad ľahko uchopíte. Za pár sekúnd si zameriam predmet, ktorý je výnimočne ostrý.  Extrémna ostrosť aj na okraji pohľadu ponúka spoľahlivý celkový obraz hry. Ako dog handler špeciálne oceňujem rýchle zameriavanie na dlhé aj krátke vzdialenosti. Ďalekohľady Minox skrátka poskytujú vynikajúcu optiku za výnimočnú cenu, ktorá je priamo úmerná výkonu a určite presvedčia každého profesionálneho poľovníka, že sa do nich oplatí investovať.
Prof. Dr. Med. Kurt Pitzler (Nemecko) Poľovník a pozorovateľ divočiny
Na posedoch alebo pri poľovaní na diviaka počas súmraku a mesačného svetla mi môj Minox BL8x56 BR poskytuje vynikajúci výkon vďaka jeho šero faktoru. Rozlíšenie detailu a kontrast sú neskreslené ( až dokým sa svetelné podmienky nezhoršia vo väčšej miere. Špičková kvalita zobrazovania až po okraje, ako aj veľké zorné pole mi často pomohli identifikovať časti diviačej skupiny a následne urobiť správny výber. Túto možnosť ponúkajú len špičkové optické oblasti.
Successful Hunter (USA)
Dal som do chodu asferický ďalekohľad 8.5x42 a skutočne funguje veľmi dobre. Pohľady sú jasné, ostré a svetlé. Má množstvo očných reliéfov vhodných pre ľudí s okuliarmi, ako som napríklad aj ja. Ďalekohľady Minox nemajú najnižšiu možnú cenu, ale stoja výrazne menej ako iné európske špičkové značky. Sú spoľahlivými, vysoko-kvalitnými zobrazovacími pomôckami.
Clair Rees, Birdwatchers Digest (USA)
HG Séria – Súhrn ďalekohľadov strednej ceny
Nová Minox HG Séria predstavuje vynikajúce ďalekohľady. V našich testoch optickej kvality HG od Minoxu boli neprekonateľné . Majú tiež jednu z najcitlivejších techník a najlepších zaostrovacích systémov, aké sme objavili. Zaostrovanie na blízko je rýchle a zaostrovanie na diaľku je presné. Pridanie vzdialenostnej mierky na zaostrovacom koliesku dáva ďalekohľadu HG unikátnu funkciu, ktorá z neho robí meter v tejto oblasti.
Bow & Arrow Hunting (USA)
BV fullsize – perfektná optika, vynikajúca cena!
Jedna z najlepších optických spoločností v odvetví Minox, opäť prišla so sériami ďalekohľadov BV 8x42 a 10x42, ktorých optika oplýva mnohými vlastnosťami a to za dostupnú cenu, menej ako $ 360.00. Navrhnuté a vyvinuté v Nemecku. Tieto ďalekohľady obsahujú mnohovrstvenné šošovkové prvky na tvorbu osobitne vysokého prenosu svetla a výbornej farebnej brilantnosti, ktorá produkuje kvalitu obrázku konkurujúcu niektorým z drahších ďalekohľadov na trhu.
Birdwatch Magazine (UK)
HG 8.5x43 BR asph. – triumf technológie
„Kladná spätná väzba od perspektívnych kupcov na Britskom veľtrhu pozorovateľov vtákov hovorí, že to bude hit medzi vtáčkarmi,  ktorí žiadajú kvalitu a hodnotu bez toho, aby museli zaplatiť najvyššie ceny v tejto oblasti.“
Birdwatch Magazine (UK)
MINOX BL 8x32 BR
Nesú výnimočnú hodnotu v pomere k cene, konkurencia neprivíta príchod týchto ďalekohľadov s radosťou.
MINOX BL 8x42 BR
Keď môžte získať túto kvalitu za menej ako Pound Sterling £ 250, prečo platiť viac?
Deutsche Jagd Zeitung (Nemecko)
Komentátori poľovníckeho magazínu „Deutsche Jagd Zeitung“ uverejnili veľmi jasnú recenziu po testovaní ďalekohľadov MINOX HG 8,5 x 52 v praxi: „So svojou novou HG sériou sa MINOX práve zaradil do prvej ligy v oblasti optiky.“ Decembrové vydanie časopisu napísalo, že to bola nielen ľahká váha ďalekohľadu 8,5x52, ktorá „prekvapila“ expertov. MINOX urobil ďalší krok vpred v prenose svetla. Kontrast, detail a farebné rozlíšenie sa tiež umiestnili na najvyššej úrovni. Testovatelia boli tiež ohúrení príjemným dizajnom, ktorý robil ďalekohľady šikovnými do ruky a bezpečnými na prácu. Podľa resumé magazínu DJZ „HG Séria vynikala v každom aspekte“: so svojimi kompaktnými dimenziami a ľahkou váhou sú ďalekohľady tiež vynikajúcimi poľovníckymi ďalekohľadmi.. A naviac to, že zobrazujú vysokú kvalitu neznamená nutne ich vysokú cenu. Magazín „Deutsche Jagd Zeitung“ má okolo 280,000 čitateľov a je najpopulárnejším poľovníckym časopisom v Nemecku.
Rheinisch-Westfälischer Jäger (Nemecko)
V júnovej edícii roku 2007 zverejnil „Rheinisch-Westfälischer Jäger“ reportáž o MINOX BL 8x56 BR: „Popredný predstaviteľ strednej triedy za excelentnú cenu.“ Boli testované dva ďalekohľady so šero faktorom a s priemerom šošovkového objektívu 56 mm. „MINOX je jasne vo vedení z hľadiska hmotnosti. Ľudia používajúci 8x56 na poľovanie môžu mať prospech zo zníženej hmotnosti o 100 gramov. (...) V rámci tejto cenovej triedy sa s ním vôbec nič nedá porovnávať a neexistuje žiaden veľký rozdiel medzi ním a produktom trikrát drahším. Tí, čo hľadajú ďalekohľady, ktoré sú vhodné na poľovačku s vysokým šero faktorom a svetelnosťou ako aj modernými doplnkami a tí, ktorí nechcú platiť najvyššiu cenu v rámci odvetvia, jednoducho nemôžu kúpou tohto produktu urobiť chybu.“

 

Prihlásenie

Odkazy

Huntung Land poľovnícky internetový obchod

www.nalovy.sk

© 2009-2012 Rapier s.r.o.   |  Značky   |  Test MTM   |  Testy Minox HG   |  Testy Minox HG foto   |  Testy Minox HG Myslivost   |  Testy Minox Myslivost